Neden Türkiye?

Türkiye’de sağlık hizmetleri Sağlık Bakanlığı tarafından merkezi bir devlet sistemi ile kontrol edilmektedir. Ülkemiz dünyada en çok hastane sayısına sahip ülkeler arasında yer almaktadır. Sağlık kurumlarımız teknolojik altyapı gelişmeleri ve doktor ekipleri ile batıdaki kurum ve hizmetlerle aynı konuma gelmiştir. Avrupa Birliği aday ülkesi konumda olması sebebi ile Avrupa standartlarında sağlık hizmeti sunmaktadır.

Türkiye JCI Joint Commission International ile akredite olmuş hastane sayısı açısından dünyada ikinci (2.) sırada gelmektedir. JCI uygunluk belgesine sahip 170 sağlık kurumu bulunmaktadır.

Bazı hastaneler, ABD’deki en prestijli üniversiteler ile bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’de uluslararası geçerliliği olan 60 tıp fakültesi vardır.

Türkiye’nin medikal turizmdeki en önemli avantajı tüm sağlık turizmi çalışmalarını koordine edecek bir çatı yapının kurulmuş ve devlet politikası geliştirilmiş olmasıdır.

Tüm bunlara ek olarak Türkiye’deki hastaneler dünya standartlarında teknolojiye ve altyapıya sahip olarak diğer ülkelerden daha makul fiyatlarda hasta takibi yapmaktadır.

Whatsapp'tan Mesaj Gönderin