Genel Cerrahi

GENEL CERRAHİ

Genel cerrahi, tüm hastalıkların incelendiği bir bilim dalıdır. Bu alanda tıp bilimindeki tüm hastalıklar incelenmekte ve teşhis konmaktadır. Tüm hastalıkların incelendiği genel cerrah kliniğinde ayrıca tedavi de olunmaktadır. Herhangi bir rahatsızlıktan ötürü gidilen genel cerrahi kliniği bazı durumlarda farklı kliniklere de sevk edebilmektedir. Genel cerrahi, bazı hastalıkların da sadece teşhis edilmesi için vardır.

Eğer vücudunuzda nedenini bilmediğiniz bir rahatsızlık veya belirti var ise ilk olarak genel cerrahiye gidebilir, hastalığınızı öğrenebilirsiniz. Bu bilim dalı, vücutta beliren ufak rahatsızlıklarında teşhis konulduğu bir bilim dalıdır.

Genel Cerrahi Hastalıkları

Genel cerrahi, soğuk algınlığı hastalığı için gidilen ilk kliniktir. Tüm hastalıkların incelendiği ve tespit edildiği genel cerrahi, aynı zamanda çeşitli tıp dalları ile de birleşmektedir. Birçok hastalığının teşhisinin konulduğu genel cerrahi, kanser hastalıklarının tedavisinin de yapıldığı bir bilim dalıdır. Genel anlamda tüm hastalıkların incelendiği bu bilim dalı, patoloji, gastreonoloji, medikal, radyoloji, radyasyon onkolojisi ile de birleşmektedir.

Birçok tıp dalının birleştiği genel cerrah bilim dalı, hastada tedavi kontrollerinin yapıldığı bir kliniktir. Genel cerrahinin kapsadığı ise birçok hastalık bulunmaktadır. Herhangi bir rahatsızlık veya öksürük belirtileri için genel cerrahiye randevu alarak hastalığınızı öğrenebilirsiniz.

Genel Cerrahi Nedir? Hastalıkları Nelerdir?

Genel cerrah, tüm hastalıkların incelendiği ve tedavi edildiği bir ana bilim dalıdır. Bu bilim dalı, tüm hastalıkların incelendiği bir klinik olmakla beraber aynı zamanda birçok tıp alanı ile de iç içedir. Genel cerrah, bir diğer anlamda hastalığın teşhisinin konulması için tedavi olunan bir bilim dalıdır.

Bu bilim dalının kapsadığı hastalıklar ise başlıca, soğuk algınlığı, kıl dönmesi, meme kanseri, basur, gangren, hemaroid, karın ağrısı, mide, karaciğer, fistül, kistler hastalıklarıdır. Daha birçok hastalığın teşhisinin konulduğu bu bilim dalı araştırma bilim dalı olarak ta bilinmektedir.

Whatsapp'tan Mesaj Gönderin