Safir Uç İle Yapılan FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE yöntemi günümüzün en gelişmiş saç ekim tekniği olarak bilinmektedir. FUE sayesinde elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir fue saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel cihazlar kullanarak bir adım ileriye taşımıştır.

Günümüzde özel anestezi aletleri kullanılarak yapılan bir saç ekiminin iğnesiz ve ağrısız olarak uygulanması sağlanabilmektedir. Bu özel aletler, anestezi sağlayan ajanları basınçlı bir püskürtme sistemiyle cildin altına ulaştırır. İğnesiz enjektörle gerçekleştirilen anestezi uygulamasının etki başlangıç süresi iğneli enjeksiyona göre daha hızlı olmasından dolayı çok daha konforludur.

İğne kullanılmadan anestezi enjeksiyonu sağlayan likit jet sistemi, enjektör iğnesi ile yapılan lokal anestezi uygulamasına göre daha geniş alana yayarak uyuşma alanında daha dengeli bir yayılma sağlar ve böylece etkiyi artırır. İğne fobisi olan ve bu nedenden dolayı ötürü saç ekimi yaptırmak konusunda kararsız kalanlar bu yeni teknik sayesinde işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirler.

Safir FUE ile ve Metal Slit ile Yapılan FUE Karşılaştırması

Değerli madenler arasında yer alan ve gerçek safirden üretilen uçlar ile gerçekleştirilen FUE operasyonlarında saç ekimi esnasında kanal açmak için kullanılan metal slit yerine özel safir uç kullanılmaktadır.

Safir uçla yapılan FUE, başlı başına bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir inovasyondur. Greftlerin içine yerleştirilecek Kanallar küçük mikro kanallar açarak, minimal düzeyde kabuklanma oluşumu ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Saç ekiminde Safir uç ile yapılan FUE’de saç kökleri, lokal anestezi altında mikro motor aracılığıyla, çapları 0,6 – 0,7 – 0,8 mm arasında saç köklerine göre değişiklik mikro-uçlar kullanılarak greftler halinde tek tek donör bölgeden alınır. Toplanan kökler FUE yönteminde açılacak kanallara yerleştirilir. Bu kanallar saçın görünümünü büyük derecede etkiler ve saçın açı, yön ve sıklığı ile alakalı konularını doğrudan belirler. Bu nedenle kanalların açma aşaması bir saç ekimi operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır.
Saç kökleri bu kanallara ekilir. 1,0 -1,3 – 1,5 mm arasında, keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar ile açılan küçük kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine imkan sağlamaktadır.
Saç ekiminde doğal saç açısı 40-45 derecedir. Böyle bir ekimde sıklık sağlanması pahasına saçların çok dik açılarla ekilerek halk arasında çim adam diye tabir edilen sonuçlara neden olabilirler.

Safir FUE Avantajları

  • Kanal açma esnasında daha az vibrasyon olmaktadır . Buradaki etken sebep safir ucun sertliği – keskinliği – dayanıklılığıdır . Böylelikle doku hasarı riski en minimale düşer.
  • Daha sık bir ekim olması sağlanır.
  • Yoğun görünen saç ekimi ile doğallık daha çok ön planda olur.
  • Operasyondan sonra ödem seviyesi daha düşük olacağı için konfor açısından rahatlık sunar.
  • Deri üzerinde pürüzsüz bir iyileşme gerçekleşir.
  • Köklerin yerinden çıkması ve açı ayarının değişmesi söz konusu değildir.

 

Whatsapp'tan Mesaj Gönderin