İmplat Tedavisi

İmplant Tedavisi

Oyulmuş diş kemiği içerisinde titanyumdan yapılma vidaların diş kemiğine yerleştirilmesiyle yeni bir diş kökü elde etme amacıyla yapılan bir tedavidir.

Eksik olan dişlerin yarattığı fonksiyon ve estetik kaybın yeniden kazanılması amacıyla çene kemiği içine yerleştirilen tamamen doku dostu materyalden (titanium) üretilen yapay diş köküdür. Son yıllarda yapılan araştırma ve geliştirmeler sayesinde diş implantları doğal dişlere en uygun alternatiflerdir.

İmplant uygulaması her hastaya uygulanabilir mi?

İmplant lokal anestezi altında çene kemiğine yerleştirildiğinden hasta işlem sırasında ağrı duymaz. Anestezinin etkisi geçtikten sonra duyulacak ağrılar ise ağrı kesicilerle giderilir. Hastalar hissedilen ağrının normal diş çekiminden sonra hissedilen ağrıdan farklı olmadığını söylerler.

İmplant yerleştirildikten ne kadar süre sonra protez yapılabilir?

Osteointegrasyonun ( implant-kemik kaynaşması) tamamlanması için 3 ila 6 ay beklenmesi gerekir. Bu süre içerisinde hastaya sosyal hayatını devem ettirebilmesi için uygun geçici protezler yapılır.
Osteointegrasyon implant uygulamasının başarısında belirleyicidir. Kemik ile kaynaşması (birleşmesi) tamamlanmış bir implant uygulamasında başarı %95 in üzerindedir.

İmplant uygulamasının avantajları nelerdir?

  • Daha rahat ve konforlu çiğneyebilme(fonksiyonel avantaj)
  • Sağlıklı beslenme
  • Mevcut sağlıklı dişlerin korunabilmesi
  • Estetik sonuçların çok iyi olması ve buna bağlı olarak mutlu bir sosyal hayat

 

Whatsapp'tan Mesaj Gönderin